2. Förfarande
Förfarande
Titel: Urologi (köpt vård)
Beskrivning: Urologi i öppen- och slutenvård för patienter från 16 år och äldre, i ASA klasserna 1-3. Uppdraget omfattar utredning, diagnostik, behandling/operation, uppföljning urologiska sjukdomar
Intern identifierare: OSN 2025–00920
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs som en Upphandlingsförfarande, en icke direktivstyrd annonspliktig upphandling enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling 19 kap LOU. Villkor för genomförandet beskrivs i upphandlingsunderlaget.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000