2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yrkeskläder - Vård/omsorg, lokalvård, kök & restaurang
Beskrivning: Centralt ramavtal för yrkeskläder som avser yrkeskläder inom vård- och omsorg, lokalvård, kök och restaurang till exempelvis kökspersonal, lokalvårdare, vårdpersonal (såsom undersköterskor, vårdbiträden och sjuksköterskor).
Intern identifierare: SF 2025/256
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Yrkeskläder - Vård/omsorg, lokalvård, kök & restaurang