248165-2020 - ResultatSverige-Kristianstad: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samlingsupphandling Läkemedel 2020
Referensnummer: 2019-O001513
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Samlingsuphandling av läkemedel. Bortezomib, Omalizumab, Pegfilgrastim, Remifentanil, Tocilizumab, Albumin, Anti-tymocyt immunglobulin, Trastuzumab, Anti-D immunglobulin
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen