See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bildskärms och skyddsglasögon
Beskrivning: Beställarna är sex kommuner i Dalarna. Den är uppdelad i sex områden, ett per kommun. Del 1. Avesta kommun inklusive kommunala bolag Del 2. Borlänge kommun inklusive kommunala bolag Del 3 Falu kommun inklusive kommunala bolag Del 4 Hedemora kommun inklusive kommunala bolag Del 5. Ludvika kommun inklusive kommunala bolag Del 6. Säters kommun Inom ramen för de avtal som upprättas ska blivande Leverantör tillhandahålla synundersökning, bildskärmsglasögon och skyddsglasögon av olika typer åt de anställda i kommunen och dess bolag. Upphandlingscenter ser fram emot Ert anbud
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avesta kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80621:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33734100 Bågar och skalmar till glasögon, 33735100 Skyddsglasögon, 33734200 Glasögonglas
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Borlänge kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80621:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Falu kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80621:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Hedemora kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80621:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Ludvika kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80621:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Säters kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80621:Lot:6