248221-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Programmering av mjukvara samt rådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemutvecklare med inriktning mot webb
Referensnummer: 2021/2199/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
SMHI efterfrågar två (2) fullstack systemutvecklare med inriktning mot web som förstärker SMHI i vårt uppdrag. I första hand ges möjligheten att vara en del i SMHIs team som utvecklar tjänster för publikation av hydrologiska data.
Kortfattad beskrivning av efterfrågad tjänst
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72240000 Systemanalys och programmering, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72415000 Webbvärdtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen