2. Förfarande
Förfarande
Titel: Synhjälpmedel: Förstorande videosystem och OCR-utrustning
Beskrivning: Upphandlingen avser följande synhjälpmedel inom området Förstorande videosystem och OCR-utrustning, ISO-kod 22 03 18: Läskamera stationär, Läskamera med talstöd (OCR till tal), Läskamera portabel med läsbord, Läskamera portabel, Handhållna läskameror, Portabelt system kopplat till dator/monitor, Stationärt system kopplat till dator/monitor, Fristående kamera för avstånds/omgivningskamera, Nätverksbaserad omgivningskamera, Fristående tillbehör, Stationär läsmaskin, Portabel läsmaskin
Intern identifierare: 25RS817
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsinbjudan
Intern identifierare: 1803731-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsmall
Beskrivning: Upphandling av synhjälpmedel.
Intern identifierare: 1803732-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1803733-2