248270-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Audiovisuell utrustning – AV-Entreprenad (AVE-1)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor - Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelAV-Entreprenad (AVE-1)
BeskrivningAV-entreprenaden omfattar AV-anläggningar i konsertsalar och teatrar för utbildning. AV-anläggningar består både av ny och återbrukad AV-utrustning. Det ingår att demontera, flytta, installera samt integrera anvisad återbrukad AV-utrustning. För vidare informationen om uppdragets omfattning hänvisas anbudsgivare till del AFA.2 Orientering om objektet, de tekniska kraven samt funktionsbeskrivningen som bifogats med upphandlingsunderlaget.
Intern identifierareEUI 26 014
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 32321200 Audiovisuell utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000