248325-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Tierp: Sopbilar
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Sopbilar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Tierp.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Tierps kommun upphandlar på uppdrag av ramavtal för renhållningsfordon åt Tierps Energi och Miljö AB (TEMAB).
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34144511 Sopbilar
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej