Ramavtalet omfattar bygg- och markentreprenadarbeten inklusive maskinarbeten i Roslagsvattens anläggningar. Entreprenaderna omfattar åtgärder som utbyte av enskilda utrustningar i anläggning till mer omfattande om- och tillbyggnad med komplexa lösningar där kapacitet utökas och process
Ändras.
Följande delområden ingår:
1. Maskin- och processutrustning samt rörinstallationer för VA-anläggning.
2. Mark, anläggning, bygg, VVS och betong, inklusive måleri för industri.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45231113 Omläggning av rörledningar, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45262300 Betongarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen