24834-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Vägtransporter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kranbilstjänst för Popup återbruk
Referensnummer: Dnr:19AV216
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar utställning och hämtning av Popup återbruk i olika stadsdelar i Stockholms inner-och ytterstad. Popup återbruk är två ombyggda containrar som kan flyttas och ställas upp på nya platser under helgerna.