Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fyrklövern - besiktningsorganisation
Referensnummer: N23-1033/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdrag för huvudbesiktningsman (generalkonsult) med tillhörande besiktningsorganisation för besiktning av nybyggnadsentreprenaderna av förskolorna Kanngjutaregatan samt Rörmyren. I upphandlingen ingår optioner på besiktning av fyra liknande entreprenader inom det strategiska partneringprogrammet "Fyrklövern".
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71315400 Byggnadsinspektion, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen