Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Servicelösningar för bilhantering och receptionstjänster
Referensnummer: KST2018/206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar bland annat:
— Anbudsgivaren medverkar till att optimera nyttjande av kommunens fordon.
— Bokning och transport av fordon till service & reparationer.
— Bokning & transport av fordon till anvisad verkstad för däckbyte.
— Handtvättning och invändig rengöring av fordon.
— Genomföra byten av fordon som ska ersättas med nya fordon.
— Skadehantering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79996000 Företagsadministration, 75112000 Administration inom företagsverksamhet, 79992000 Receptionstjänster, 50111000 Skötsel, reparation och underhåll av bilpark, 50112300 Biltvätt och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hjälp med administrativa tjänster i kommunen som t.ex. i kommunhusets växel, reception och receptionen i samverkanskontoret, Sysslebäck.