248394-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Eldistributions- och reglerutrustning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för leverans av nätstationer, ställverk och transformatorer
Referensnummer: HEMN 2021/00023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för beställning av nätstationer, ställverk och transformatorer som en enhet eller separata delar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31170000 Transformatorer, 31214000 Ställverk, 45315300 Anläggningar för elförsörjning, 45317200 Elinstallation av transformatorer, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution, 50532200 Reparation och underhåll av transformatorer, 50532400 Reparation och underhåll av elektrisk distributionsutrustning, 51111300 Installation av transformatorer, 51112100 Installation av eldistributionsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen