2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skogsbrandsbevakning 2024
Beskrivning: Skogsbrandsbevakning på Gotland
Intern identifierare: 157-24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Brandbevakning 2021
Beskrivning: skogsbrandsbevakning med flyg i Gotlands Län.
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
Mängd: 130 timmar