2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter – Bullerutredning, inre och yttre miljöer
Beskrivning: Denna upphandling avser upprättande av ramavtal med tekniska konsulter avseende Bullerutredning inre och yttre miljöer samt akustik. Största delen av uppdragen kommer avse projektering av bostäder, skola eller liknande verksamheter. Både nyproduktion samt om- och tillbyggnad kommer att förekomma.
Intern identifierare: KS2025/2381
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tekniska konsulter – Bullerutredning, inre och yttre miljöer