Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk kommunikationsbyrå
Referensnummer: RS210706
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en strategiska varumärkes- och kommunikationspartner. Som sådan kommer leverantören att arbeta med olika typer av uppdrag med fokus på utveckling av strategiska och kreativa kommunikativa koncept samt marknadsföring av Halland.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen