248443-2022 - ResultatSverige-Linköping: Handledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledning till hälso-och sjukvårdpersonal
Referensnummer: UC-2019-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Professionell handledning till hälso- och sjukvårdspersonal i deras yrkesutövning (inom ramen för vårdarbete).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80511000 Personalutbildning, 80561000 Vårdutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen