See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utrustning för behandling av godartad prostataförstoring med varm vattenånga (prostatisk ångablation) samt förbrukningsmaterial
Beskrivning: Utrustning för behandling av godartad prostataförstoring med varm vattenånga (prostatisk ångablation) samt förbrukningsmaterial till Verksamhetsområde urologi, Område specialicerad vård.
Intern identifierare: MT 2026-0047 / 26RS3391
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000