Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NVOA IT-drift och arbetsplatsnära IT-tjänster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar datorer, läsplattor, telefoner och tillbehör till dessa såsom skärmar, tangentbord, headset med mer. Upphandlingen avser såväl hårdvara som tillhörande tjänster i livscykelhanteringen av de Användarnära IT-tjänsterna och inkluderar utskriftstjänst, integration mot IoT-enheter, mötesrumslösning samt säker hantering av alla NVOA:s servrar och enheter genom Unified Endpoint Management (UEM).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72222300 IT-tjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 72300000 Datatjänster, 72700000 Datanätstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen