248522-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Avfallstunnor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produkter för källsortering
Referensnummer: 047/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill ert företag leverera källsorteringsmöbler och behållare som kan användas både inomhus och utomhus? Nu genomför förvaltningen för inköp och upphandling en ramavtalsupphandling med en uppskattad omsättning på 8 500 000 miljoner kronor.
Era kunder blir Göteborgs Stad med kranskommuner som är i behov av källsorteringsmöbler, källsorteringsvagnar, behållare för källsortering, dekaler och övriga källsorteringsprodukter. Både för användning inomhus och utomhus.
Låter detta som en intressant affär för er?
Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i detta upphandlingsdokument!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39122100 Skåp, 39135100 Sorteringsfack, 39224340 Soptunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar produkter för källsortering produkter och möbler såsom:
Källsorteringsmöbler
Källsorteringsvagnar
Källsorteringsbehållare
Dekaler
Källsorteringsmöbler utomhus
Övriga källsorteringsprodukter