248599-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Färdigställande byggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Byggtjänster
Referensnummer: 16-02926
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för att täcke Sjöfartsverkets behov av byggtjänster såsom service, installationer, ombyggnationer, mindre tillbyggnationer m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45261310 Plåtslageri, 45262300 Betongarbeten, 45262500 Murning och tegelläggning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45431000 Golv- och plattläggning, 45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen