248614-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biträdande besiktningsmän till projekt Slussen, K593-17
Referensnummer: E2018-00953
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsultuppdrag som biträdande besiktningsman för projekt Slussen. Uppdrag ingår i den besiktningsorganisation som ska utföra besiktningar inom projektet.
Upphandlingen omfattar flera teknikområden och anbudsgivare kan erbjuda konsult för ett eller flera teknikområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen