2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektorganisation inom VA-teknik
Beskrivning: Upphandlingen avser projektorganisation inom VA-teknik för slutförande av arbetet med att säkra dricksvattenförsörjningen i Sandviken Uppdragets omfattning är att som en sammanhållande projektorganisation leda projektet från nuvarande driftläge till ett nytt driftläge där ytvatten används som råvatten och levereras från det nya vattenverket som är upphandlat.
Intern identifierare: SEAB 2026/04
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Projektorganisation inom VA-teknik