248642-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: HFAB 2018/0150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att knyta en leverantör som kan erbjuda kvalificerade upphandlingskonsulter till HFAB, som komplement till HFAB:s egen upphandlingsverksamhet. Konsulterna är aktuella att ta in för uppdrag vid arbetstoppar eller vid behov av specialistkompetens.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen