248693-2016 - PlaneringSverige-Ängelholm: Konsulttjänster för vägar
Förhandsmeddelande
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter – Väg och Trafik.
II.2.
Typ av upphandling och plats för leverans eller utförande
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Ängelholm.
Nuts-kod SE224 Skåne län