248719-2018 - ResultatSverige-Sjöbo: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunal vuxenutbildning
Referensnummer: 17/50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöbo kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende kommunal vuxenutbildning. Upphandlingen avser grundläggande vuxenutbildning samt gymnasiala kurser inklusive vårdutbildning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen