Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Foresiska tjänster
Referensnummer: 243/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal gällande IT- forensiska tjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72300000 Datatjänster, 72500000 Datortjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 72800000 Tjänster för datorloggning och -provning, 72900000 Tjänster för säkerhetskopiering och katalogkonvertering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen