248795-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Byggledare infrastruktur
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledare infrastruktur
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom konsultområdet byggledare inom mark, anläggning infrastruktur mark samt gata och VA
Intern identifierare2024-017
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 71540000 Byggteknisk ledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000