248828-2018 - ÄndringSverige-Söderhamn: Larmsystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm Ordinärt boende och Boende LSS och SÄBO
Referensnummer: 7497
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Hofors kommun har för avsikt att upphandla trygghetslarm för särskilt boende samt trygghetstelefoni för ordinärt boende. För att få ett enhetligt system i hela kommunen som underlättar både arbetet med och runt larmen görs upphandlingen för båda boendeformerna tillsammans.