248857-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – ERTMS OPTO 2.0 - Förläggning multidukt Sandbäck - Karlskrona
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelERTMS OPTO 2.0 - Förläggning multidukt Sandbäck - Karlskrona
BeskrivningObjektet avser förläggning av multidukter inklusive skåp- och brunnsplacering, blåsning och skarvning av mikrokabel samt anslutning av objekt längs med järnvägen mellan Sandbäck och Karlskrona C.
Intern identifierareKOM-415830
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45231600 Anläggningsarbete för kommunikationsledningar, 45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareERTMS OPTO 2.0 - Förläggning multidukt Sandbäck - Karlskrona