248858-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sprut-Volympumpar.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder Er att lämna anbud avseende System innehållande sprut- och volympumpar med tillhörande rack samt tillbehör och förbrukning.
Frågor om upphandlingen kommer inte att besvaras under v. 28 – v. 31.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av Infusionssystem, rack, sprut- och volympumpar samt tillbehör och förbrukning. Option för mjukvara med Remote Access/Fjärrprogramering.