2. Förfarande
Förfarande
Titel: 3 st biogasdriven sidlastare och 8 st biogasdrivna baklastare
Beskrivning: VafabMiljö Kommunalförbund avser att köpa åtta (8) st biogasdrivna baklastare och tre (3) biogasdriven sidlastare inklusive service-och reparationsavtal.
Intern identifierare: 2026/109-VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall, 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmän del
Beskrivning: Vafabmiljö kommunalförbund avser att upphandla tre (3) biogasdrivna sidlastare och åtta (8) biogasdrivna baklastare med tillhörande serviceavtal.
Intern identifierare: 1877119-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Egenförsäkran
Beskrivning: ESPD
Intern identifierare: 1872192-1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall, 90510000 Avfallshantering
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Beskrivning: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Intern identifierare: 1872193-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Baklastare
Beskrivning: 8 st biogasdrivna baklastare
Intern identifierare: 1875961-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Sidlastare
Beskrivning: 3 st biogasdrivna sidlastare
Intern identifierare: 1858897-4