Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern korttidsplats enligt SoL, 2020
Referensnummer: GNU 2020/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar extern korttidsplats enligt SoL
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311100 Äldreomsorg, 85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen