Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telemedical Assistance Service (TMAS)
Referensnummer: 20-00250
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende Telemedical Assistance Service (TMAS).
Upphandlingsföremål
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen