248900-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Hygientjänster
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HACCP – Egenkontroll.
Referensnummer: 6550
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85142300 Hygientjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
HACCP – Egenkontroll, för kommunerna Bollnäs, Ovanåker och Söderhamns kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen