Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisiontjänster 2018.
Referensnummer: 17INK62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser sakkunniga biträden till kommunrevisionen för granskning av den kommunala förvaltningen. Avtal som avses att tecknas gäller tjänster för revision av 2018 – 2020 års verksamhet, med rätt för kommunrevision att förlänga avtalet 1 år, dvs. att även omfatta verksamhetsåret 2021.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser sakkunniga biträden till kommunrevisionen för granskning av den kommunala förvaltningen. Avtal som avses att tecknas gäller tjänster för revision av 2018 – 2020 års verksamhet, med rätt för kommunrevision att förlänga avtalet ett år, dvs. att även omfatta verksamhetsåret 2021.