248948-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Skydd av hotade arter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling lantrasföreningar
Referensnummer: 3.2.11-00290/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90721700 Skydd av hotade arter
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att lämna anbud
Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud på aktiviteter för bevarande av hotade husdjursraser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77400000 Zoologiska tjänster, 92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen