248962-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggtjänster Region Väst
Referensnummer: A411.349/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Polismyndighetens behov av hyresgästs-anpassningar (byggtjänster) innefattande reparationer, om- och tillbyggnadsarbeten och övrig byggverksamhet i region Väst.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beställaren avser teckna ramavtal med tre (3) entreprenörer per ramavtalsområde under förutsättning att tillräckligt många uppfyller ställda krav. Anbud kan lämnas på flera ramavtalsområden.