Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutrustning
Referensnummer: UH-2023-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köksutensilier/husgeråd såsom porslin, glas, bestick, kantiner och tillagningsredskap till Skellefteå kommun, Malå kommun och Norsjö kommun samt kommunernas deltagande bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 680 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39240000 Bestick
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen