Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leveranser av fysisk el.
Referensnummer: 2017-0362
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att förse Beställaren med fysisk leverans av el till samtliga anläggningar samt att genom ett fysiskt fast pris säkerställa ett elpris som har känd prisförändring mellan åren och säkerställa Beställarens offentliga upphandlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 65310000 Eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen