249021-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning – Produktion av års- och hållbarhetsredovisning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProduktion av års- och hållbarhetsredovisning
BeskrivningUpphandlingen avser produktion av årsredovisning med integrerad hållbarhetsredovisning i enlighet med CSRD samt med ett tydligt fokus mot huvudmålgrupperna ägare, finansiärer och investerare.
Intern identifierareSPF2025-015
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79211000 Redovisning
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79822500 Grafisk formgivning, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79210000 Redovisning och revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareProduktion av års- och hållbarhetsredovisning