2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för blodgivarscreening med NAT
Beskrivning: system för blodgivarscreening med molekylär detektion av humant immunbristvirus HIV-1/2, hepatit B-virus (HBV) och hepatit C-virus (HCV)
Intern identifierare: RS 2026-01374
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38434540 Biomedicinsk utrustning, 38950000 Utrustning för polymeraskedjereaktion (PCR)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000