Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2019 Borr- och sågupphandling
Referensnummer: 19/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Norrbotten har för avsikt att upphandla ett ramavtal för Borr- och sågutrusning till ortopedin, käk samt öron- näsa och halsmottagningen.
Syftet med denna RFI är att upphandlingsgruppen ska få en marknadskännedom om vilka leverantörer som finns på marknaden inom detta område, samt även få produktinformation om leverantörers sortiment.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141700 Ortopediska artiklar, 33160000 Operationsteknik, 33162200 Operationsinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen