2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Aktivt Hörselskydd inklusive Tillbehör, reservdelar och tillhörande Tjänster
Beskrivning: Upphandlingen avslutas utan att ramavtal tilldelas.
Intern identifierare: A727.387/2022
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 31711423 Radiolänksutrustning, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342100 Hörlurar, 32342400 Ljudanordningar, 32342410 Ljudutrustning, 90742200 Bullerskydd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Polismyndigheten behöver upphandla ett Ramavtal för att säkerställa det fortsatta behovet av Aktivt Hörselskydd till poliser i yttre tjänst. Upphandlingen omfattar följande Avtalsföremål: • Aktivt Hörselskydd • Tillbehör och reservdelar • Service och support (inklusive återtagande, skrotning och återställning/rengöring) • Teknikkonsulter, samt • Utbildning Upphandlingsföremålet beskrivs utförligt i Bilaga 1 – Kravspecifikation och övriga upphandlingsdokument. Välkomna att lämna in Anbud.
Intern identifierare: Upphandling av Aktivt Hörselskydd inklusive Tillbehör, reservdelar och tillhörande Tjänster