Officiellt namn: Karlskrona kommun Postadress: Östra Hamngatan 7 B Ort: Karlskrona Postnummer: SE-371 83 Land: Sverige Att: Per-Olof Olsson E-post:per-olof.olsson@karlskrona.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Betongpontoner, Trä och betongpontoner och Vågbrytare.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlskrona.
Nuts-kodSE221 Blekinge län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar att på totalentreprenad leverera samt montera nya betongpontoner, trä och betongpontoner samt vågbrytare åt småbåtshamnar i Karlskrona kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
Den upphandlande myndighetens referensnummer för ärendet KS 2016/677 2.6.1