249199-2017 - ResultatSverige-Falun: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tc-generatorer, beredningssatser, radioaktiva läkemedel.
Referensnummer: LD17/00898
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Tc-generatorer, radioaktiva läkemedel och beredningssatser för leverans till Nuklearmedicinsektionen vid Falu lasarett, Falun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Tc-generatorer
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33600000 Läkemedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Radioaktiva läkemedel
Del nr: 2
Beredningssatser
Del nr: 3