2. Förfarande
Förfarande
Titel: EXF-2024-01924 Utförandeentreprenad Gamlestadens fabriker
Beskrivning: Entreprenaden omfattar utförande av mark- och ledningsarbeten i enlighet med förfrågningsunderlaget. Området är beläget cirka 3 km nordost om Göteborgs centrum. inramat av Norge-Vänerbanan, Västra Stambanan, Gamlestadsvägen och Säveån. Entreprenaden består av två huvuddelar, huvuddel 1: Allmän platsmark, huvuddel 2: Kvartersmark
Intern identifierare: 25/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000