249228-2017 - ResultatSverige-Umeå: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ögonbottenkamera.
Referensnummer: VLL 265-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal till Västerbotens läns landsting på Ögonbottenkamera avsedd för fotografering och dokumentation av ögats främre och bakre segment.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen