Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undervisningsmaterial inom kemi, fysik, biologi och teknik.
Referensnummer: KSN-2016-0444
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24327000 Diverse kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande leverans av material till undervisning inom kemi, fysik, biologi och teknik (kemikalier, glasvaror, förbrukningsvaror, utrustning, instrument osv.), för successiva uttag under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Material till undervisning inom kemi och biologi
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39162110 Undervisningsmaterial, 80000000 Undervisning och utbildning, 80100000 Grundskoleundervisning, 80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Material till undervisning inom fysik och teknik
Del nr: 2