249346-2019 - ResultatSverige-HÖGANÄS: Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Relining flexibla foder
Referensnummer: KS/2018/865-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Höganäs kommun genomför en upphandling av ramavtal gällande Schaktfria ledningsrenoveringar med flexibla foder.
Avrop från avtalet kommer att ske för löpande arbeten.
Varje arbete genomförs som totalentreprenad.
Övrigt enligt förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42997000 Rörledningsutrustning, 45231110 Rörläggningsarbete, 45231111 Upptagning och omläggning av rörledningar, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen